Domény

Aby se váš web mohl být na internetu nalezen, budete potřebovat doménu. Návštěvník se na váš web dostane tak, že zapíše do prohlížeče adresu URL vaší domény. Existují dva typy domén:

  • Domény 2. řádu
  • Domény 3. řádu

Domény 2. řádu

To je např. www.jmenomedomeny.cz. Doménu 2. řádu si musíte koupit.Standardní poplatek na rok registrace domény .cz> je v rozmezí 250 - 300 Kč. Jiné koncovky např. .info, .net, .org jsou levnější (mezi 200 - 250 Kč). Doména .sk je dražší, stojí kolem 400 Kč ročně.

Domény 3. řádu

Domény 3. řádu vypadají takto: jmeno.firma.cz. Takové domény si můžete zřizovat ve chvíli, kdy již máte doménu www.firma.cz. Domény 3. řádu si často můžete zřídit zcela zdarma nebo za nízký poplatek.

Domény 3. řádu můžete získat zcela zdarma (více: webhosting zdarma). Existuje řada společností, které vlastní nějakou doménu 2. řádu (např. www.webzdarma.cz) a zdarma nabízejí domény 3. řádu (např. firma.webzdarma.cz). Pochopitelně těžko budete budovat firemní jméno na takové adrese.

Nejvýhodnější hosting s doménou

Já pro svoje weby používám Webhosting C4 kvůli ceně a perfektní výbavě. V ceně 1200 Kč na rok máte zahrnutou i doménu, prostor 20 GB (roční navýšení o 2000 MB zdarma), PHP, MySQL, e-mailové schránky, administrační systém a především si zakládám na kvalitní uživatelské podpoře - ukázka 1, ukázka 2, ukázka 3, ukázka 4

Uživatelská zkušenost s hostingem C4 na webhosting-domeny.info

Pro měsíc duben jsem od Webhostingu C4 získal pro čtenáře tohoto webu slevový kupón na slevu 500 Kč. Zaplaťte nyní za C4 Hosting i s doménou pouze 847 Kč místo 1452 Kč s DPH!
Do slevového kupónu v objednávce zadejte "x2u3". Akce platí pro nové registrace i pro převod hostingu od jiných společností.

Doménou nic nekončí

Máte-li již doménu budete potřebovat ještě webhosting. Zde obvykle pramení hlavní problém s registrací a platbou domény. Totiž může se stát (a není to nic neobvyklého), že budete dvakrát za rok platit za svůj web, jednou za doménu, jednou za webhosting. Naivní přirovnání by znělo: Máte-li doménu, máte poštovní adresu (ve schránce se ale nedá bydlet!), proto potřebujete ještě webhosting (byt). Webhosting s doménou třetího řádu lze získat zdarma. Jinak ceny webhostingu jsou velmi různé, zaléží na požadovaných službách. Ceny mohou být od 19 Kč výš.

Související:
Jak vybrat Webhosting
Kde sehnat Webhosting zdarma
Nejvýhodnější webhosting C4

Potřebujete poradit?


Vyhledávání


Osobně doporučuji

Poradna

Pokud si nevíte rady, chcete kontakt na spolehlivého tvůrce webu, či vás zajímá cizí názor, ozvěte se.

Reklama