Obrázky

Obrázky mohou web velmi oživit a na druhou stranu mohou být kamenem úrazu. Ten spočívá v jejich velikosti, která mnohdy převyšuje velikost obsahu samotného textu.

Na internetu se používají tři typy obrázků.

  • formát JPG, JPEG (soubory *.jpg *.jpeg)
    ten použijte na fotografie.Provádí ztrátovou kompresi, některé body vypouští.A občas je to dost vidět. A častým ukládáním klesá jeho kvalita

  • formát GIF (soubory *.gif)
    ten použijte pro loga, tlačítka, pro věci, které mají být přesné, jasné a málo barevné. Může mít jen 256 barev.Neprovádí kompresi a podporuje animace(u JPEG je možné toho dosáhnout pomocí JavaScriptu) tento formát je možné taky zprůhlednit tím, že nastavíte některou barvu jako průhlednou a výsledný obrázek na stránce není obdélník, ale třeba pneumatika.V jejímž středu prosvítá pozadí.Čím méně barevný - tím menší velikost.

  • formát PNG (formát *.png)
    s tímto formátem umí pracovat PHP, umí vytvářet kolečka, elipsy a spoustu dalších věcí. Já to bohužel neumím, protože se mi nedaří podpora obrázků nainstalovat.

Vložení obrázku

Obrázek se vkládá pomocí prázdného elementu tagu <img>.

<img src="../_img/home.gif">

tak vložíme obrázek .Manipuluce s obrázky pomocí JavaScriptu.

Atributy tagu <img>

atributpopis
srcURL obrázku
heightvýška obrázku
altpovinný atrinut, který obsahuje alternativní text (ten se zobrazí při vypnutí obrázků)

Získávání obrázků

Krásnou metodou je screenshot
kniha kos open obalka home close reload
Občas je můžete stáhnou z internetu, občas je najdete v kořenovém adresáři daného programu. Ale nejúčinnější metodou je "vytisknout" obrazovku jak skutečně vypadá pomocí tlačítka PrintScreen(PrtSc), které se objevuje na klávesnici v pravém horním rohu (u notebooků) a na normální klávesnici napravo od enteru. Pokud toto tlačítko stisknete, stačí jen pak v editoru zmáčknout ctrl+v(vložit) a obrázek můžete měnit. (alt+PrintScrenn) - vytiskne jen aktuální okno.

Editory

Editorů grafiky existuje velká spousta známé je
Malování ve Windows na které nedám dopustit ikdyž ho všichni pomlouvají. Umí ukládat gif a jpeg. I když pokud chcete vytvořit gif, je lepší si otevřít již existující gif a ten přepsat.Program potom neprovádí žádnou kompresi. A průhlednost se dělá pomocí obrázek | Atributy | Průhlednost. Adobe PhotoShop CS to je opravdu profesionální editor, velmi dobře pracuje s fotografiemi
CorelDRAW 11 také profesionální program. Paint Shop Pro 9 v souvislosti s webovou tvorbou je tento program velmi chválen.

Flash

Flash je program a také technologie od společnosti Macromedia (mimochodem také tvoří editor HomeSite). Flash jako program umožňuje velmi pěkně tvořit grafiku, animace a převádět je na kód HTML, zároveň je možné vkládat mezi grafiku skript, takže se můžete setkat i s hrami napsanými ve Flashi (a jsou docela pěkné). Bohužel pro Flash - pro jeho zobrazení je nutná instalace a také je docela pomalé(v oblasti webových stránek). Instalace je zdarma na macromedia.com zcela zdarma. Flash editor a HomeSite na měsíc také.

Další: Tabulky
Více: Flash
Jinak: GrafikaDoporučuji
Pro své weby používám *Webhosting C4: 20 GB prostoru, PHP, MySQL, e-maily, subdomény za 1200 Kč (zdarma 2 GB navíc každý rok). Více WebhostingC4.cz.
Potřebujete poradit?


Vyhledávání


Osobně doporučuji

Poradna

Pokud si nevíte rady, chcete kontakt na spolehlivého tvůrce webu, či vás zajímá cizí názor, ozvěte se.

Reklama