HTML editory

K vytvoření dobrých webových stránek není potřeba dobrý HTML editor. Kvalita webových stránek není závislá na HTML editoru. Existují 2 základní typy HTML editorů.

Vizuální HTML editor

Vizuální (WYSIWYG - What You See Is What You Get - co vidíš to dostaneš). HTML editor pracuje podobně jako textový editor (např. Word). Normálně vytváříte prvky webových stránek a HTML editor generuje kód. Řada tlačítek a nabídek se skutečně může podobat Wordu. Při práci s WYSIWYG editorem nemusíte vůbec umět značky HTML.

Vybrané HTML editory:

Ruční HTML editory

Osobně dávám přednost ručnímu zápisu kódu, značku po značce. Nemusím dlouze bloumat, jak daný úkol udělat v nepřehledném editoru. Strukturní editory HTML fungují stejně jako Poznámkový blok (i ten lze dobře využít k tvorbě webu) a nic moc vám neusnadní, většinu věcí si budete muset obstarat sami. Proto mezi podstatné vlastnosti může patřit např. barevné zvýraznění syntaxe, ftp klient, databáze skriptů atd.

Vybrané HTML editory:

  • PSPad - vynikající editor, zcela zdarma, česky, používaný profesionálními webdesignery

Jak vytvřářet webové stránky

WYSIWYG editory jsou dobré pro amatérské stránky, pokud se nechcete učit HTML a spokojíte se s průměrným výsledkem. Naproti tomu v strukturním editoru máte vše ve svých rukách, editor nedělá žádné zmatky. Vše si pěkně vyťukáte. Zároveň pokročilá tvorba webových stránek je možná pouze ve strukturním editory (JavaScript a PHP).Doporučuji
Pro své weby používám *Webhosting C4: 20 GB prostoru, PHP, MySQL, e-maily, subdomény za 1200 Kč (zdarma 2 GB navíc každý rok). Více WebhostingC4.cz.
Potřebujete poradit?


Vyhledávání


Osobně doporučuji

Poradna

Pokud si nevíte rady, chcete kontakt na spolehlivého tvůrce webu, či vás zajímá cizí názor, ozvěte se.

Reklama