Kreativní fotografie od A - do Z

Více než 70 podrobně popsaných technik pro klasickou i digitální fotografii.

Jako fotografický nadšenec mohu říci, že jde o vynikající knihu, vyhýbá se technickým rozborům fotoaparátů a obecným zjištěním, vše je prezentováno na konkrétních příkladech a snímcích. Kniha netvoří žádnou souvislou příručku, je složena z mnoha kapitol, které nejsou navzájem propojeny. Každá kapitola se věnuje konkrétnímu způsobu fotografování, popisované techniky vždy demonstruje púředvádí na velmi pěkných fotografiích.

Některé kapitoly se zabývají fotografickými pravidly a doporučeními (např. pravidlo třetin), jiné se věnují konkrétním situacím (např. fotografování ohňostrojů, detailním záběrům, květinám).

Myslím si, že kniha prospěje, jak začátečníkovi, tak pokročilému fotografovi. Ikdyž začátečník asi bude trochu ochuzen pokud nebude mít dostatečné vybavení. Knihu můžete brát jako inspirační zdroj, při prohlížení mě napadlo mnoho konkrétních objektů, které bych mohl podobně vyfotografovat i já, ať už šlo o ohňostroje nebo zářící zábavní park v noci při expozici 18s.

Co se mi zdá na Kreativní fotografii od A - do Z trochu svazující jsou rozpisy potřebných objektivů, filtrů a doplňků v každé kapitole, ale chápu, že pro někoho jiného jsou tyto informace důležité. Jak jsem již napsal betu knihy o fotografii především jako inspirační zdroj, kdy je pro mě důležité, jak a co fotografovat než čím fotografovat. Ale je to pouze můj subjektivní dojem.

Nicméně si rozhodně myslím, že jde o knihu velmi přínosnou a vhodnou pro každého fotografa. K srovnání se nabízí kniha Naučte se vidět kreativně, avšak každý autor přistupuje k tématice trochu odlišně. Kreativní fotografie od A - do Z se zaměřuje na konkrétní jasně definované situace, zatímco publikace Naučte se vidět kreativně jednotlivým prvkům fotografie (tvar, barva, linie), kterých byste si měli všímat a s jejichž pomocí lze vytvořit poutavé snímky, věnuje se snímkům tedy spíše abstraktně. Obě jsou výborné a nenahraditelné.

kreativní fotografii od A - do Z vřele doporučuji všem, kteří chtějí vytvářet příjemné fotografie, které dokážou zaujmout oko ostatních.

Hodnocení (5-nejlepší, 0-nejhorší): 5

160 plnobarevných stran, 297 Kč / 449 Sk, katalogové číslo: K0956, knihu koupíte na http://www.knihy.cpress.cz

Tato stránka vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Computer Press, a. s.Doporučuji
Pro své weby používám *Webhosting C4: 20 GB prostoru, PHP, MySQL, e-maily, subdomény za 1200 Kč (zdarma 2 GB navíc každý rok). Více WebhostingC4.cz.
Potřebujete poradit?


Vyhledávání


Osobně doporučuji

Poradna

Pokud si nevíte rady, chcete kontakt na spolehlivého tvůrce webu, či vás zajímá cizí názor, ozvěte se.

Reklama