Marketing - Philip Kotler, Gary Armstrong

V úvodu dnešní recenze je třeba říci, že moje dosavadní zkušenosti s marketingem byly takřka nulové, avšak tato publikace mi podala vyčerpávajícím způsobem informace o problematice marketingu. Není ze mě marketingový pracovník, ale získaných znalostní dovedu zužitkovat ve svůj prospěch.

Kniha je rozdělena do čtyř pasáží:

  • První, nazvaná Marketing a marketingový proces, se zabývá definicí marketingu, jeho základními úkoly a seznamuje čtenáře se základními kameny marketingu, ať už jde o odborné výrazy nebo o základní filozofie marketingu. Následně je řeč o strategickém plánování.
  • Druhé, nazvané Analýza příležitostí dynamicky se rozvíjejícím marketingovém prostředím, si cením zejména díky podkapitole o internetovém marketingu. Postupně jsou probrány veškeré možnosti marketingu přes internet, e-business, e-commerce, e-marketing… V dalších podkapitolách je řeč o ostatních prostředích marketingu a nákupním chováním, jehož znalost je nezbytná pro úspěšný marketing.
  • Třetí, nazvaná Příprava marketingové strategie, marketingový mix, je nejspíš nejdůležitější z celé knihy. Konečně se seznamujeme s tvorbou dobrého marketingu od začátku do konce.
  • Čtvrtá a poslední, nazvaná Globální trhy, se věnuje aspektům marketingu v globálním pojetí. Posuzuje se vliv na spotřebitele, ať už jde o kulturní úpadek nebo prodejní nátlak a etiku.

Celá publikace postihuje velmi obsáhle problematiku moderního marketingu zaměřeného na zákazníka a věřte, že s pochopením Marketingu nebude mít problém ani úplný začátečník. Všichni se s marketingem denně setkáváme, může jít o reklamu v televizi, výhodnou nabídku v supermarketu atd. Všichni o marketingu něco víme a tato publikace nám pomůže dozvědět se více o těch, kteří neustále usilují o naši přízeň.

Hodláte-li se s marketingem blíže seznámit, tato kniha může být dobrou volbou.

Hodnocení (5-nejlepší, 0-nejhorší): 4

856 stran, 980 Kč/1480 Sk, katalogové č.: 3140, knihu koupíte na http://www.grada.cz

Tato stránka vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Grada PublishingDoporučuji
Pro své weby používám *Webhosting C4: 20 GB prostoru, PHP, MySQL, e-maily, subdomény za 1200 Kč (zdarma 2 GB navíc každý rok). Více WebhostingC4.cz.
Potřebujete poradit?


Vyhledávání


Osobně doporučuji

Poradna

Pokud si nevíte rady, chcete kontakt na spolehlivého tvůrce webu, či vás zajímá cizí názor, ozvěte se.

Reklama