Neverbální komunikace

Oldřich Tegze

V dnešní uspěchané době se spíše mluví o komunikaci mobilní, internetové a vůbec o elektronické komunikaci. Přímý kontakt s ostatnímí se postupně mění na telefonické hovory, zprávy SMS a e-maily. Nicméně i dnes má neverbální (nonverbální) komunikace své místo.

Neverbální komunikace se zabývá mimoslovními projevy, gesty, postoji, písmem, pohyby a dalšími. Kniha Neverbální komunikace je skutečně výborný průvodce světem těchto projevů. Pokud jste v tomto oboru začátečníkem, asi pro vás tato kniha nebude nejlepší volbou, kniha je určena spíše již trochu zasvěceným čtenářům.

Oldřich Tegze nabízí velmi obsáhlý, podrobný a odborný pohled na věc. Myslím si, že každý si po prostudování mnoho odnese. Navíc knihu doplňuje mnoho fotografií, které ilustrují popisované pohyby, gesta, postoje. Rovněž doplňující CD s e-learningovým kurzem je velmi užitečné.

Kniha je nesmírně zajímavým zdrojem poznání vlastního okolí a poznáte sami, že po přečtení se budete na svět kolem sebe dívat trochu jinak, začnete uvažovat nad pocity druhých, začnete vnímat jejich gesta a odhadovat jejich význam.

Zatím jsem se nesetkal s tak kompletní učebnicí neverbální komunikace. Všem zájemcům vřele doporučuji.

Hodnocení (5-nejlepší, 0-nejhorší): 5

488 stran, 690 Kč / 1070 Kč, katalogové číslo: KE0238, knihu koupíte na http://www.knihy.cpress.cz

Tato stránka vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Computer Press, a. s.Doporučuji
Pro své weby používám *Webhosting C4: 20 GB prostoru, PHP, MySQL, e-maily, subdomény za 1200 Kč (zdarma 2 GB navíc každý rok). Více WebhostingC4.cz.
Potřebujete poradit?


Vyhledávání


Osobně doporučuji

Poradna

Pokud si nevíte rady, chcete kontakt na spolehlivého tvůrce webu, či vás zajímá cizí názor, ozvěte se.

Reklama